1 szazalek
2018. January 21.

Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a Sólyi Virtuális Református Egyházközség honlapján

istentisztelet
  readKezdőlap arrow Hírek arrow Gyülekezeti hírek arrow Bikádi László az Ökumenikus keresztállítási ünnepségen
 

Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben. (Jn12 46)

Kezdőlap
Hírek
Hírolvasó
Programajánló
- - - - - - -
Írott prédikációk
Hallgatható prédikációk
- - - - - - -
Hitvallásunk
Gyülekezetünkről
Templomról és Sólyról
Biblia magyarázatok
Bibliai térképek
Eredményeink
- - - - - - -
Magyar Értékeink
Verstár
Értékmérő
Segitség
Irott predikációk --

 

 

 

 

Bikádi László az Ökumenikus keresztállítási ünnepségen PDF Nyomtatás E-mail
2005. November 24.

Bikádi László beszédet mond a Parlament előtt tartandó Ökumenikus keresztállítási ünnepségen.

Helyszín: Budapest, Kossuth tér
Időpont: November 27. (vasárnap) 15. óra

A Jobbik Magyarországért Mozgalom - az elmúlt évek hagyományaihoz híven - a karácsonyváró adventi időszakban ismét kereszteket fog állítani szerte az országban. A bevásárlási láz miatti rohanásban a forgalmas helyekre kihelyezendő keresztény jelképpel szeretnénk megállítani egy pillanatra az embereket, hogy elgondolkozzanak az ünnep valódi értelmén. Idén már nem csak hitbeli, hanem hazafias missziót is vállal a Jobbik, ezért a magyar címerben is szereplő, apostoli (kettős) keresztek kerülnek felállításra.

Részlet Bikádi László tavalyi ünnepi beszédéből:

 "Miért van az, hogy a közéletben jobb és baloldalon egyaránt oly közönnyel, egyes esetekben támadással, üldöztetéssel viseltetnek a Jobbik keresztállító missziójával szemben? Miért van az, hogy ebben az országban politikai szlogenekkel százezres, milliós tömegeket lehet megmozdítani? Miért nincsenek többen itt akkor, amikor Krisztus szólít a részvételre? A megfeszített Krisztust minden időben hirdetni kell, akár alkalmas az idő, akár nem!" - mondotta. "Aki számára nem alkalmas az idő, az nem jött el, de aki számára ezen idő alkalmas, az itt van. A kereszttel kényelmetlen találkozni. A világ azért nem szereti a keresztyéneket, mert nem hajtanak fejet előtte." A tartózkodás okát abban látta, hogy a keresztyének így válnak hasonlatossá Krisztushoz, akit a világ szintén nem fogadott be. Ám ennek örülni kell, mert követői emiatt Isten dicsőséges népévé lehetnek. Igehirdetése végén, advent négy hetében arra hívta a jelenlévőket, hogy öltöztessék lelküket ünneplőbe, hogy odaadhassák Valakinek, Aki nagyobb náluk."


 
< Előző   Következő >