1 szazalek
2018. January 21.

Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a Sólyi Virtuális Református Egyházközség honlapján

istentisztelet
  readKezdőlap
 

Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben. (Jn12 46)

Kezdőlap
Hírek
Programajánló
- - - - - - -
Írott prédikációk
Hallgatható prédikációk
- - - - - - -
Hitvallásunk
Gyülekezetünkről
Templomról és Sólyról
Biblia magyarázatok
Bibliai térképek
Eredményeink
- - - - - - -
Magyar Értékeink
Verstár
Értékmérő
Segitség
Irott predikációk --

 

 

 

 

Határon túli lelkész hirdet igét Sólyott és Hajmáskéren PDF Nyomtatás E-mail
2005. December 03.

Határon túli lelkész hirdet igét Sólyott és Hajmáskéren

E hét vasárnapján, azaz december 4.-én a sólyi és hajmáskéri gyülekezetekben a határon túli lelkészek vendégszolgálata keretében Balla Barna fog igét hirdetni. Aki jelenleg Komolló és Szentivánlaborfalva lelkipásztora, és egyben a Sepsiszéki Székely Tanács elnöke.

Természetesen az általa elhangzott prédikációk is felkerülnek honlapunkra és az „Igehirdetés” menüben a szokott módon letölthetőek lesznek.

Komolló falu Háromszéken, egészen pontosan Alsóháromszéken, Sepsiszék és Orbaiszék határán, a Fekete-ügy folyó jobb partján fekszik, Sepsiszentgyörgytől mintegy 10 km távolságra délkeletre. A történelem századai során alkotott már egy községet a szomszédos Réttyel és Szentivánlaborfalvával, és volt idő, amikor önálló községként szerepelt. A legutóbbi területrendezés (az 1968-as, a magyarságnak oly sok gondot okozó megyésítés) alkalmával Rétyhez csatolták, illetve beolvasztották, megvonva önálló település státuszát, eltüntették a térképről.

A faluról és református gyülekezetéről bővebb információ található az alábbi honlapon:

www.komollo.hungary.org

 

 

 

 
< Előző   Következő >