1 szazalek
2018. January 21.

Á l d á s ! B é k e s s é g !

Isten hozott a Sólyi Virtuális Református Egyházközség honlapján

istentisztelet
  readKezdőlap
 

Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben. (Jn12 46)

Legfrissebb irások ( Portál )
Legfrissebb hozzászólások ( Fórum )
Kezdőlap
Hírek
Programajánló
- - - - - - -
Írott prédikációk
Hallgatható prédikációk
- - - - - - -
Hitvallásunk
Gyülekezetünkről
Templomról és Sólyról
Biblia magyarázatok
Bibliai térképek
Eredményeink
- - - - - - -
Magyar Értékeink
Verstár
Értékmérő
Segitség
Irott predikációk --

Elfelejtett jelszó?

 

 

 

 

RSS Hirszolgáltatás
Nincs pénz a feltárás folytatására PDF Nyomtatás E-mail
2008. December 02.
Padlófelújítás közben találtak különleges gyereksírokat a Veszprém megyei Sóly református templomában. A régészek eddig nyolc sírt tártak fel, melyekben néhány éves gyerekeket temettek el valószínűleg még a XVII. században. A munkát azonban abba kellett hagyniuk, mert az arra szánt pénz elfogyott.

RTL Híradó - Zombai-Kovács Ákos, Független Hírügynökség http://www.rtlhirek.hu/dock/videogallery/15:35412
2008-11-30, 16:07
A gyerekeket az 1600–as években temették el a templom alá. Hogy miért éppen ide, az egyelőre rejtély. Mint ahogy azt is csak az antropológiai vizsgálatok után lehet megmondani, hogy hány évesek lehettek a gyerekek, és miben haltak meg.


„A sírok azok középkori de lehet, hogy újkori sírok. Lehet, hogy már a reformátusok temették ide valamiért a gyerekeiket. De megint jön a kérdés, hogy miért, hiszen a falunak akkor már volt saját temetője" – mondta Bikádi László református lelkész.

A meglepően ép csontvázakat a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal munkatársai most vizsgálják. A kutatás eredményeit a jövő év elején hozzák nyilvánosságra. A mostani feltárás azt is bebizonyíthatja, hogy a román kori templom helyén már a XI. században kápolna állt, amit maga a király építtetett 1009–ben. A történészek szerint ugyanis a gyerekkorú Istvánt a környéken bújtatták, amikor apja Koppánnyal csatázott.

A régészek szerint a templom alatt még rengeteg érdekes lelet rejtőzhet. A református gyülekezet pénze azonban elfogyott, ezért a feltárást most szüneteltetik.

http://www.rtlhirek.hu/dock/videogallery/15:35412
 
< Előző   Következő >
2018. 1. 21, vasárnap, Ágnes napja . Holnap Vince nap lesz.
Keresztény-Nemzeti Társkereső

Társkeresö 1119 tag
Társkeresö

 
 
        
 


counter1

counter2
eXTReMe TrackerABAP Entwickler portrait